Hořovice (23.4.2005)

9. ledna 2007 v 22:16 | zh |  Hrady a zámky
Zámek v Hořovicích je původně barokní, pochází z počátku 18. století. Dnešní stav je ale výsledkem četných klasicistních a novoklasicistních přestaveb z druhé poloviny 19. a začátku 20. století. Hořovice patřily až do roku 1852 Vrbnům z Bruntálu, po nich do roku 1945 rodu Hanau-Schaumburg. Na konci války se tu vyžila a inventář rozkradla Rudá armáda. Po válce byl zámek zestátněn.
Jsou tu dva okruhy. Ten první zahrnuje několik sálů, knihovnu, jídelnu a podobně, ale asi nejvíce zaujme už vstupní vestibul, kde je báňový strop s monumentální freskou Jana Ferdinanda Schorra. Druhý okruh je vlastně stálá výstava starodávných hraček a her a expozice hracích strojků. Na zámku je také expozie strašidel pro děti a výstava umělecké litiny.
Zámecký park je poměrně strohý, krajinářský. Má ale pěknou lipovou alej zakončenou Sluneční bránou. Značně rušivý je výhled na sousední sídliště.
Zámek počítá s rodinnými návštěvami s dětmi i školními zájezdy. Je tu ledacos zajímavého k vidění, ale celkově mi popravdě Hořovice nijak zvlášť neučarovaly. Nějak tu chybí ta správná atmosféra...
www.zamek-horovice.cz
Info na webu Středočeského kraje 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 radka radka | 28. června 2007 v 20:42 | Reagovat

to není pravda!neučarovaly....tak nevíte kam jít:-))))vodila jsem sem spoustu cizinců...na náměstí je každý čtvrtek koncert,vedle poslední domácí cukrárna,domácí zmrzlina a dortíky,na zámku řada pověstí,výstava historických hraček,k vycházce brdské lesy,nákupní centra...doporučuji!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.