Konopiště (18.7.2004, 8.10.2005, 13.5.2006)

7. ledna 2007 v 1:58 | zh |  Hrady a zámky
Konopiště je jedním z nejkrásnějších zámků u nás. Leží asi 2 km od Benešova a obklopuje ho rozlehlý park s pěknou sbírkou dřevin a tzv.Růžová zahrada se skleníky.
Původně byl založen jako gotická pevnost po vzoru francouzských kastelů koncem 13.století. Středověká struktura byla postupně narušována a v 18.století proměnili Vrtbové z Vrtby Konopiště v barokní rezidenci. Zámek patřil i Lobkowitzům, od nichž ho zakoupil roku 1887 arcivévoda František Ferdinand d´ Este a přebudoval ho na velkolepé sídlo budoucího císaře. Duch nešťastného následníka rakouského trůnu, na který díky kulím ze Sarajeva (a sedm jich prý vůbec nebylo) nikdy neusedl, jako by procházel dodnes všemi chodbami.
Zámek má tři prohlídkové okruhy, které zahrnují reprezentační místnosti, zbrojnici, kapli, chodby s loveckými trofejemi a obytné místnosti, které využívala arcivévodova rodina. V hradním příkopu žije oblíbený medvědí párek Kazimír a Máša :-)
Na Konopišti je toho k vidění mnoho a za jednu návštěvu ani nelze vše stihnout. Nejen proto se sem člověk rád znovu vrací.
/www.zamek-konopiste.cz 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.