Vídeň (1.5.2005 a 23.2.2007) - 2.část

25. února 2007 v 21:18 | zh |  Města cizácká
Staatsoper - jedna z nejvýznamnějších světových scén (1869)
Burgtheatre
Rathaus - radnice města Vídně, poblíž je i Parlament
Votivkirche v blízkosti Vídeňské university je jednou z nejvýznamnějších neogotických staveb světa. Jako poděkování za záchranu Franze Josefa I. ho nechal roku 1854 postavit jeho bratr Maxmilián, pozdější císař mexický. Na mladého rakouského císaře spáchal neúspěšný atentát roku 1853 uherský nacionalista, krejčovský tovaryš János Libenyi jako akt msty za potlačenou revoluci v Uhersku v roce 1849.
Volksgarten. Parků je ve Vídni opravdu hodně a občané v nich s velkou oblibou relaxují.
Karlskirche - votivní chrám postavený na přání císaře Karla VI. jako poděkování za překonanou morovou epidemii. Stavitel Bernard Fischer z Erlachu se inspiroval řeckými a orientálními vzory.
Palác secese - nejhodnotnější stavba tohoto období ve Vídni (1898)
Tradiční staré tramvaje, jezdí tu ale i velmi moderní nízkopodlažní Porsche Siemens.. Tramvajová síť je hustá, spoje jezdí v krátkých intervalech, čekají na sebe, navazují na autobusy, metro a vlaky, kde platí stejný typ jízdenek. MHD je zde opravdu podporována. Hojně se tu také jezdí na kole. Blíže zde.
Schönbrun - jeden z nejkrásnějších barokních zámků Evropy zapsaný na seznamu Unesco, letní habsburská rezidence s nádhernými rozlehlými zahradami i přepychovými rokokovými salóny v interiérech. Z Gloriettu je vyhlídka na Vídeň. Součástí je i nejstarší ZOO na světě, botanická zahrada, expozice Palmenhaus, Wüstenhaus či muzeum císařských kočárů Wagenburg .Na prohlídku je třeba si vymezit celý den. Schoenbrunn.at
Belveder - barokní zámek, galerie, botanická zahrada - zde se skrývá například slavný obraz Gustava Klimta "Polibek" Tento objeket jsem nenavštívil, tedy alespoň tento odkaz.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.