EMO není nEMOc ani pštros

12. srpna 2007 v 16:07 | zh |  Víte to?
Snad mi prominete stupidní titulek, ale myslím, že danému tématu celkem sluší.Teprve nedávno jsem ve své zaostalosti zjistil, že strašidelně namaskovaná mládež s mrtvolně unylým výrazem ve tváři nemíří právě z donucení na nějaký školní maškarní plesíček, ale že tak chodí denně a ráda, neboť je to její nový "in styl". K diskařům, hipísákům, hoperům či technařům přibyli takzvaní EMO.
Na internetu se to emany (správně asi emaři) jen hemží. Kdekdo se do krve hádá, kdo je pravý EMO a kdo si na to jen falešně hraje. Staří EMO (ti z 80.let, ale také ti, co se takto stylizovali o dva roky dříve než ti nejnovější) se dokonce zlobí, že se jim noví EMO kids infiltrují do jejich kdysi pokrokové skupiny původních příznivců "emotional hardcore", kdy šlo "o něco úplně jinýho" a dělají jim z toho "komerčárnu". Stejně tak se zasloužilým punkerům ježí číra, když je někdo s emany háže do jednoho pytle. Ale všichni uznávají, že je trochu chyba i v nich, že hold tu mladou generaci nějak nepodchytili a neukázali jí tu správnou cestu. Taky byli mladý...
Jde tedy vůbec o nový styl nové generace, která je znechucená a protestuje podobně jako všechny generace před ní? Nebo se jen ti, kteří se právě odkopali z peřinek dětství a těžko se vyrovnávají s nevlídností našeho světa, stávají obětí komerčního zpracování jejich mladistvého utrpení? Je to úspěšný byznys. Účesy, barvy, laky, šminky, hadry, odznáčky, lebky, muzika, internetové servery, časopisy... Jako první čtení Bravíčko.
Nemá cenu se pozastavovat nad tím, že emani vypadají všichni stejně a to příšerně. Nemoralizujme, že jsou stádní, nic je nezajímá a patlají se jen ve svých pocitech a depkách. Příslušet k partě, někam patřit, být stejný jako ostatní, to je potřeba adekvátní věku. Stejně tak jako si zároveň namlouvat, že v této společnosti strašně trpím, neboť jsem úplně jiný, mnohem sensitivnější, nepochopený a osamocený. Tázat se, zda je morální vydělávat na mládeži prodejem negace a myšlenek o smrti, znamená zabřednout do širokých debat o etice komerce obecně. A dozvěděli bychom se beztak jen tolik, že je to záležitost poptávky a mladí to chtějí. Když budou in pionýři, budeme prodávat červené šátky a zápisníčky na dobré skutky.
EMO je jednak muzika (z hudebního hlediska prý nic nového, jen ubrečený punkrock) a jednak poněkud úsměvná hra pro hráče od 13 do 16+ let na zklamání životem a sebedestrukci. Pro zvláště labilní jedince možná hra na tenkém ledě, který by v krajním případě mohl hrozit propadnutím, ale pro většinu emanů jen hra, kde jediná pravidla určují aktuální módní trendy. A tato pravidla se brzy změní natolik, že z toho vznikne zase úplně jiná hra. EMO není ani žádný protest či hnutí opírající se o nějaké myšlenky (EMO Laco ze Slovenska tedy pravda za hlavní myšlenku považuje najít radost v něčem jiném než v lásce, ale zda to platí obecně, to nevím). Je to jen nekonečné ladění rádoby "vlastního stylu" nadiktovaného trendovými agenturami, úpěnlivá sebestřednost, rozjitřené city, sexuální nejistota, líbání (často kluci s klukama, holky s holkama, neboť se nestydí za žádné city, tak jako ostatní), plakání, poslouchání muziky, mlčení, trochu žvatlání, kouření a popíjení coly u McDonald´s a "jablíčka" někde v parku. K tomu špetka temnoty alá Harry Potter, Seressova "píseň sebevrahů" třeba od Billy Holiday a svazek hřbitovního kvítí, jehož vůně dráždila rozervance odjakživa.
Chce to ze strany "těch dospělejších" shovívavý nadhled. EMO totiž opravdu není žádná nemoc. Je to jen puberta...

Video ze srazu EMO na Václaváku v Praze
Z článků, které psaly o EMO s nadsázkou, jsem učinil následující kompilaci. Tragikomické na tom je, že podobné ironické poznámky si EMO lidé často kopírují na své blogy jako životní zásady, které nejednou berou evidentně vážně. Jiní se zase čertí, že VŠE JSOU JEN LŽI! a je to úplně jinak. Ale jak?

Jak se stát EMO

1. Možná, že pocházíte ze slušné rodiny střední společenské vrstvy, která nemá v okolí žádné problémy. Všichni vás mají bohužel rádi. Ale nic není ztraceno. Snažte se, aby vás měla společnost zač odmítnout. Kdo vytrvá ve svém úsilí a stane se dost odpudivým, ten se dočká vytoužené odměny.... odmítnutí společností! Kdo není odmítnutý společností, nemůže být totiž EMO.
Slabikáře jdou s dobou. Zdroj: http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Emo
2. Najděte si ten nejtemnější kout ve svém pokoji a vycházejte z něho pokud možno co nejméně. Když to budete pořádně trénovat, dříve či později se dostaví to, k čemu musí každý EMO dojít - depky. Deprese prostě k EMO patří a kdo nemá depky,nemůže být EMO.
3. Začněte u sebe nosit zásobu žiletek, provaz nebo nůž, nikdy nevíte, kdy se něco z toho může hodit, kdyby náhodou šlo do tuhého a začala odcházet deprese. O sebevražedných sklonech všem často vyprávějte.
4. Odmítněte zásadně společenské nešvary (alkohol, kouření, drogy a sex). Je to těžký úkol, ale EMO říkají, že se dá zvládnout pitím alkoholu, kouřením, fetováním a sexováním.
5. Založte si profil na MySpace.com či VampireFreaks.com, kde se to EMO lidičkami jen plouží. Ideální přezdívka je například suicider nebo třeba ihavenoboy. Zveřejněte zde svůj portrét (pozor, celkově zastřený, třeba v protisvětle, viditelná jen polovina obličeje vždy bez úsměvu a jen jedno oko, vše vyfoceno pod úhlem 37,5 stupně, s přídavkem fakáče). Ať už budete psát o čemkoliv, nezapomeňte zmínit, co to s vámi vnitřně dělá, jak se cítíte a zda z dané věci máte větší či menší chuť na sebevraždu. Pište jako úplní hotentoti. Gramatika není EMO.

Jak vypadají EMO?

1. EMO boys musí mít dlouhé černé vlasy, případně s křiklavě barevným pruhem, sčíslé na patku tak, že vždycky ukazují maximálně jen jedno oko. (Někteří se domnívají, že EMO zkrátka mají jen jedno oko) Umožňuje jim to ukrýt se před tímto necitlivým světem nebo demonstrovat nedostatek sebeúcty, za což se nestydí. (První pokus o EMO účes učinil zřejmě Adolf Hitler.)

2.EMO boys vlastně nemusí mít dlouhé černé vlasy, případně s křiklavě barevným pruhem, sčíslé na patku tak, že vždycky ukazují maximálně jen jedno oko. Ale také by se mohlo stát, že ostatní pak nepoznají, že jsou EMO!
3. EMO girls mohou mít různé vlasy. Hlavně, když budou s růžovou čelenkou.

4.Trička a svetříky musí být o číslo menší, černé, ozvláštněné nějakou sytou barvou (především růžovou), povolené jsou také proužky, čtverečky, puntíky, lebky, spousty odznáčků, placek, karabinek a jiného železa. Kalhoty jsou vypasované (ukradené mladší sestře ze skříně) s páskem plným kovových minipyramidek. Boty Converse. Vhodným doplňkem je čepice tzv. che gevarovka či fidelka. Jediný povolený typ brýlí jsou takové ty "chytrolínské" se silnými obroučkami. Do uší, obočí a různých pysků patří nějaký ten piercing. Čím víc, tím víc EMO. Správná taška je plátěná žebračenka přes rameno. EMO nejsou žádní batůžkáři!
5. A hlavně: EMO nosí dlouhé rukávníky či potítka. Možná zakrývají podřezané žíly!!! Někdy je stáhnou a je vidět náplast či obvaz, který by mohl zakrývat podřezané žíly!!! (Spíš se jim ale jen vytvořila nějaká ošklivá vyrážka pod těmi zapařenými potítky)

6. EMO boys a EMO girls od sebe často nelze rozpoznat. Všichni se podobně líčí a maskují některé své sekundární (někdy i primární) pohlavní znaky. Někdy se označují za bisexuály, čímž řeší svou pohlavní nerozhodnost. Někteří chlapci se EMO stávají proto, že je chtějí krásné dívky s dokonalým tělem, ale oni jsou na kluky, jiní proto, že je nějaká krásná dívka s dokonalým tělem nechtěla, kvůli jejich vlastnímu nedokonalému tělu. A dívky jsou EMO proto, že nejsou krásné a nemají dokonalé tělo. Nebo naopak jsou krásné a mají dokonalé tělo a už je obtěžovalo, jak moc po nich na diskotékách stále pálili kluci, co se pak stali EMO (ale spíš si na to z nouze jenom hrajou).

Kde můžeme potkat EMO?


1. Doma v koupelně, kde si vyřezávají žiletkou proužky na zápěstí nebo se fotí. Rádi vyhledávají také nejtemnější kouty bytu nebo otčímovu komoru, kde jsou uloženy pilky na železo a jiné vhodně ostré předměty.

2. Kdekoliv u zrcadla nebo u něčeho, co odráží obraz, kde si stále znovu a znovu kontrolují, upravují a zase rozhazují vlasy, aby si je pak mohli zase dlouze upravovat.

3. V restauracích Mc Donald´s, kde vadí ostatním, že tam jsou a kde nikdy nedostanou tak velkou porci jako ostatní, z čehož jsou pak sklíčení.
4. Na středních školách, kde jsou týráni nelidskými úkoly a vystavováni blbým otázkám výchovné poradkyně a opožděných spolužáků, proč se neusmívají a stále brečí.
5. Na frekventovaných schodištích, kde sedí a vadí zbytku společnosti, která je pak není schopná přijmout takové, jací jsou.
6. V rohu kavárny u zaprášeného stolku, který byl původně určen jen pro dekorační účely.
7. Ve Skate parku, nebo jak oni říkají ve SK8 parku, kde potkávají jiné EMO lidi, co si na to ovšem narozdíl od nich jen hrajou.
8. V knihkupectví či v knihovně. EMO jsou dost intelektuální a hodně čtou. Hlavně komixy.
9. V oddělení dámské drogerie (týká se i EMO boys).
10. Za compem, na MySpace a kdejakém blogu, kde ukazují jizvy a všemožněpózují, aby ukázali, jak jsou deprivovaní.
11. Na koncertě kapely My Chemical Romance nebo Billy Talent, kde stojí všichni tiše v koutě a případně jen vzdychnou. (Možná i na koncertě jiné kapely, ale vždycky se ozve někdo, kdo jí poslouchá už pět let a bezpečně ví, že EMO ROZHODNĚ NENÍ!)
Musím být EMO!

Z projevu EMO Emokiss


Kua tso to ye sa blbost!!! toto su upe vypatlané ketsy kele nesu vobets plafda… tak max jedna fěta z teho tselého.. tak si to sršte do *píp* … Ja sem emo ae neřídím se upe nějakýma prafidlama a upe mě sere dyž se píše že se emaři řežou a páchají sebevlaždy bo to neni vobets prafda! tak sy ti ketsy srš fíš kam …
a jako taky nechápu poč šeci lidi nás emaře uráží a čeba dyž dem po ulici řvou na nás že sme upe idioti ae tací lidi by se měli podífat na sebe a nepozuzovat druhé..a ten do napsal toto taky. Jako znam upe mega emařů a nikdo z nich neuráží týpky hopery co si vykračujou po ulici a tváří se jak dyby jim patřil swět. neserem se do vás a tak nás nechte žít a starejte se o sebe. Lidi dyž slyší slovo EMO okamžitě si vybafí psycho šlověka s žiletkou jak si řeže zápěstí.. TO JE PLOSTĚ UUPE HOFADINA :-! nechte nás žítttttt
No, čeští obrozenci se asi v hrobě otočili. Ne, rotují v hrobečcích jako turbovrtule :-)

Z projevu EMO miss.mys

Je to blbost, třeba proto, že emo people nemusej bejt pořád smutní, jenom když se tak cejtěj, nebo taky nemaj sklony si podřezávat ruce, to že to někdo udělá nemá nic společnýho s emem. A taky neni pravda že emo people sou lidi co se tak oblíkaj a vypadaj tak, někdo tak vypadá a třeba emo vubec neni a někdo tak nevypadá vubec a emo je.

"Tajné" EMO kódy


omg (význam: "O můj bože")
wtf (význam: "Co to sakra je")
rofl (význam: "Z toho se válím smíchem pod stolem")
lol (význam: "Tak to bylo směšný")
imho (význam: "Já si myslím"
mtmmmr (význam: "Mám tě moc moc moc moc rád/a [samosebou čím víc "m", tím víc emo]).
MCR (význam: My Chemical Romance)
<3 (mám tě (to) rád)
?-* (emo polibek)

EMO je My Chemical Romance

Zdroj: Filter
Frontman kapely Gerard Way: "Poprvé mi kapela zachránila život, když jsem neměl vůbec žádný cíl. Bydlel jsem u rodičů v suterénu a nic jsem nedělal, prostě jsem se jen tak poflakoval. Až kapela dala mému životu nějaký smysl. Důležitý bylo, že jsem měl pro co žít. A potom jsem díky kapele přestal s chlastem a drogama. Vlastně jsem vystřízlivěl v naší koncertní dodávce. No a způsob, jakým může kapela pomoci jiným lidem, je skrze hudbu - nejsme terapeuti, nemáme pro lidi odpovědi, ale máme co říct a v tom to je..."


Videoklip My Chemical Romance k písni Helena


Příbuzná hesla k problematice EMO

* Lidé, kteří neberou léky, potřebují je vysadit, nebo změnit
* Lidé, co píší básně ve tmě
* Fanklub My Chemical Romance
*Lidé, kteří se dočista zbláznili


Zdroje ze kterých jsem zejména čerpal a kterým tímto děkuji:
Jak být EMO
-ironický článek o EMO, který vzbudil řadu vášní
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 banánová šťáva banánová šťáva | 28. srpna 2007 v 15:39 | Reagovat

Tak konečně vím, kdo byl Hitler. Emo.

2 jeden z nepohopený většiny jeden z nepohopený většiny | 2. září 2007 v 20:11 | Reagovat

to,ze autor clanku ma takovy nazor neznamena ze ho musi cpat vsem ostatnim...pak se totiz stava to, ze EMO ziskava takovou povest. To ze nekdo nechape Emo a treba se mu nelibi nebo se mu dokonce zda smesny neznamena ze takovy je...je to proste NAZOR..nemusi se to kazdymu libit...ale prestante nas ZESMESNOVAT a VEREJNE POMLOUVAT...

3 Lucka Lucka | 26. září 2007 v 20:56 | Reagovat

Jo,blbecku.

4 emo?anti emo? emo?anti emo? | 2. října 2007 v 15:13 | Reagovat

ted fakt nwm co řict...autore gratuluji prave si dokonale zesmesnil muj styl a jeste me naproto nadherne a psychologicky donutil smyslet po tvem....fakt ....gratuluju...:-) ?-*

5 mtmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmr mtmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmr | 2. října 2007 v 15:35 | Reagovat

To byly slova, jak žiletky (míněn článek)! :)

6 fíla fíla | 2. října 2007 v 15:53 | Reagovat

blahopřeju, dobře napsaný. - teď koukám na text toho člověka, co napsal: "prave si dokonale zesmesnil muj styl". Ano a o STYL by nám mělo jít především.

7 Ise Ise | Web | 16. prosince 2007 v 12:52 | Reagovat

Myslím, že se radči nějakého emo zeptám, co to "emo" vlastně je.... Ne, že bys to měl špatně napsaný, to ne, ale když oni furt říkaj "to není pravda, my nejsme blbí" atd.... Mám v tom emo trochu zpamty, každý říká něco jinýho...

8 lulu lulu | 5. března 2008 v 16:17 | Reagovat

emotion-Emo nechápu co je na tom tak príma:-) parta divnejch lidí se nějak obleče a obuje ostatní se jim chcou podobat a už tu je styl!!! neříkám někomu se to líbí a mě se to oblíkání taky líbí ale uzavírat se od společnosti a nebo provozovat sebepoškozování!!! to je vážně dost divný

9 hk hk | 11. března 2008 v 17:13 | Reagovat

wtf?

10 Admin svět Admin svět | 27. března 2009 v 14:48 | Reagovat

Dobrý den,

Ráda bych Vás informovala o novém webhelpu. www.naposledy.blog.cz

DEPRESE STRES DISKUSE

Se srdečným pozravem Svět.

11 AngeloJeorp AngeloJeorp | E-mail | Web | 1. října 2017 v 17:46 | Reagovat

As you will inevitably learn on your path to losing weight, effective weight loss is not only about watching what you eat, but much more about changing your lifestyle. This means changing your habits and how you approach your day-to-day life. Read this information to help you throughout the process.

12 JefferyJutty JefferyJutty | E-mail | Web | 2. října 2017 v 0:53 | Reagovat

No matter how happy people may be with their life, stress may find its way in. Sometimes stress is so hard to control because people do not know how to go about fixing their stresses. In the following article, you are going to be given advice to help you deal with life's stresses.

<a href=https://www.acheterviagrafr24.com/viagra-prix-pharmacie-sans-ordonnance/>viagra prix pharmacie sans ordonnance</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.